Wynalazki utalentowanych Rosjan: personalna kosmiczna niania

4 Июля 2016
Redakcja Sputnik przedstawia rosyjskie projekty innowacyjne, które mają szansą zdobyć światowy rozgłos w ciągu najbliższych lat. System satelitarny Geolife Baby autorstwa kompanii Geolife zastąpi rodzicom nianię.

Dzięki danemu systemowi rodzice mogą nie martwić się o bezpieczeństwo swoich dzieci. W czasie rzeczywistym można będzie obserwować przemieszczanie się dziecka i wskazywać strefy, w których może ono znajdować. 

Na razie geografia produktu ogranicza się do Moskwy i obwodu moskiewskiego. Ale ta interesująca technologia już zaciekawiła inne milionowe miasta. 

„Gadżet wchodzący w skład systemu GEOLIFE BABY określa położenie dziecka z dokładnością do trzech metrów. Przy pomocy naszego urzędzenia można określić nie tylko geograficzną długość i szerokość, ale i wysokość nad poziomem morza” – opowiedział prezydent grupy Geolife Anatolij Kurmanow.

Prezentacja projektu odbyła się na StartUpShow — show pokazującym rozwój małego i średniego biznesu, które wraz ze Sputnikiem uruchamia specjalny projekt poszukiwania iwsparcia startupów w ponad 30 państwach. 

http://pl.sputniknews.com/swiat/20160622/3203800/wynalazki-niania-satelita.html

Короткая ссылка на новость: http://geolife.org/~xriAL